אחד מהתחומים שיהיה רוב במשמעות שלו לחיים הינו- המוסיקה. המוסיקה, זה מה שהופך את היום שלנו לנעים יותר, יפה יותר ונותן לו משמעויות שונות בהתאם למוסיקה שנשמע במהלך היום כמו גם, עוזר לצאת ממשברים או להפיק שמחה נוספת בסיטואציות מסויימות. המוסיקה, הינה ממש אומנות בה מסדרים צלילים עם מילים בקצב מסויים או לפעמים גם רק כנעימה מסויימת ללא מילים. המוסיקה מורכבת ממספר דברים הכוללים- טון הצלילים השונים, מקצב המוסיקה, דינמיקה ועוד. המוסיקה מאפיינת לרוב גם סוגי תרבויות שונות אשר מיוחדות ספציפית לאותה התרבות ומזוהות איתה.

ישנם מגוון ז'אנרים במוסיקה אשר התפתחה במהלך השנים, כגון: המוסיקה הקלאסית שברובה יצירות ונעימות ללא מילים, מוסיקה ג'אז, קאנטרי, פופ, טראנס, האוס, מוסיקה ים תיכונית, מזרחית, ראפ ועוד. ישנם שלל מגוונים שונים ומקצבים שונים, אשר כל אחד הינו בעל משמעות. המוסיקה, הינה אחד מהכלים הטובים ביותר ללמידה והרגעת הנפש. היא גורמת לאדם לתת אינטרפרטציה שונה על מצבים שונים בחייו. כמו כן, הגדרת ז'אנר מסויים כטוב יותר או פחות משתנה בין אדם לאדם, אבל בסופו של דבר כשמסתכלים על התמונה הכוללת אין דבר כזה מוסיקה לא טובה או לא איכותית מכיוון שבסופו של דבר המוסיקה הינה חלק מעולם אומנותי שלם.

ישנם סוגים שונים של בניית המוסיקה, בין המוכרים הינם ההלחנה של המוסיקה בה מיצרים את המנגינה עצמה באופן מסודר ושקול ואילו תחום המוסיקה שהינו נחשב בתוך תחום האילתור בו באותו הרגע ממציאים מוסיקה מסויימת בלי חשיבה מעמיקה על מה שיוצא. כל סגנון מוסיקאלי גם לרוב מורכב ומולחן כאשר ישנם כלים שונים אשר יופיעו במוסיקה עצמה ומאפיינים את המוסיקה והתרבות הספציפית שהמוסיקה רוצה להשמיע ולהראות. מה שבטוח שבלי מוסיקה העולם היה הרבה יותר עצוב.